| DedeeAndreea a întrebat:

Buna tuturor.Intrebarea mea este putin cam lunga, deci va multumesc celor care va faceti timp 1 minut/2 minute sa cititi aceasta intrebare! Stiti,ca toti oamenii,cred ca am si eu dusmani sau persoane care nu ma suporta din diferite motive! Ieri stateam pe facebook si am vrut sa comentez la o fotografie,si mi-a aparut un chenar in care scria ca unele dintre comentariile mele sunt Spam,si deci nu mai pot sa comentez cand vreau! Problema este:Nu postez comentarii jugnitoare,decat comentarii frumoase! Deci am primit Spam asa,pe degeaba(Era o poza,pe care scria"Ce alegeti,Sore sau Alina Eremia?"si eu am comentat ca prefer Alina Eremia,si o persoana careia ii placea Sore mi-a dat Spam la comentariu,si tot asa! Intrebarea mea estetongueot sa fac ceva in privinta in care cineva imi da Spam,dar nu il merit? Ce pot face? Multumesc foarte mult, si dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| PushOn a răspuns:

Buna, daca alta persoana ti-a dat spam, nu poti decat sa vorbesti cu acea persoana, doar ai grija la uni :)) eu am facebook din 2007 si nu am primit spam sau blocare temporala de cont, parca am avut pe un cont dar de fapt era a lui sora mea, in final ai grija la ce prieteni ai pe facebook, fiindca nu toti sunt reali, majoritatea conturilor sunt dublicate, in favorul lor, cunosc o persoana care are 5-conturi, ei bine nu o sa dau numele, si totusi cand posteaza, ca sa spuna ca are likeuri primite isi da automat, e amuzant, ca l-am vazut dar el nu stie aceasta, si tot se bucura de likeurile lui :)). Hai sa revenim la context http://www.facebook.com/help/205730929485170/
Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci in privinta asta, sunt unii care iti dau asa pur si simplu ca nu le convine raspunsul tau si atat, poti sa le dai si tu spam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Auzi la tine, cica ai dusmani ca iti dau report pe facebook. grea viata asta de 13 ani plina de dusmani. lasa ca nu cade cerul pe tine daca nu poti da comment la o poza

| DedeeAndreea explică:

Pot* am vrut sa spun in contextul "Pot sa fac ceva in privinta...]