| Vlad8523 a întrebat:

Am 2 gb ram si am mai cumparat 1gb, dar nu stiu cum sa setez frecventa.Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Bine, bine, si ce frecvente au astea? In mod normal, nu ai nevoie sa setezi tu nimic, eventual doar daca te apuci de overclocking.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cu patentul, stringi pina face poc, si ai setat frecventa. In alta ordine de idei, nu crezi ca ar fi o idee sa ne spui si ce ram ai in sistem, ce placa de baza/procesor, ce ram ti-ai luat? In principiu, daca merge, o sa mearga la parametrii memoriei mai slabe.

| Vlad8523 explică (pentru KodrutZ):

Actual am o placuta de 2 gb ram DDR2 de la "Good Ram", placa de baza Asus pk5-vm,procesor :Intel Core 2 Duo E7200.Si am luat o placuta tot de la Good Ram de 1 gb DDR2.

| Vlad8523 explică:

Am un procesor Intel Core 2 Duo E7200, 2gb Ram DDR2, placa de baza :Asus pk5-vm si am cumparat o placuta de 1 gb ram DDR2.

| Vlad8523 explică (pentru KodrutZ):

Am rezolvat.ms oricum

| KodrutZ a răspuns (pentru Vlad8523):

N-ai pen' ce. Cum ai rezolvat?

| KodrutZ a răspuns (pentru Vlad8523):

Bine, bine, si ce frecvente au astea? In mod normal, nu ai nevoie sa setezi tu nimic, eventual doar daca te apuci de overclocking.