| DenisBataneant a întrebat:

Am abonament la digi de 1gb/s iar in ultima ora internetul meu este de 10 mb/s. Am conectat laptopul prin cablu la router si tot asa e. Cand am routerul orbi conectat la el imi apare ca nu are internet. Oare problema este de la digi? Mentionez ca pe ookla cand dau test imi apare ca am 100 mb.s in prima secunda dupa care se duce iarasi la 10 mb

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Uneori mai scade viteza, poate se munceste pe retea sau poate fi orice, asa se intampla pe orice retea dar daca tine asa o saptamana si nu se schimba atunci suna la ei ca ceva e in neregula!

| Den1suK a răspuns:

Verifica cablul de retea, incearca sa il schimbi.
Verifica daca placa de retea din laptop suporta 1gbps, daca ai unul modern sunt destul de sigur ca suporta, dar totusi poti sa verifici, poate ai limitare.(daca nu stii cum spune mi si iti arat eu cum.)
Routerul iti suporta 1gbps? Ai avut in trecut 1gbps si acum nu mai ai?