| adrian120 a întrebat:

Am achizitionat aceasta placa video
ASUS Nvidia GeForce GT630 1gb/ddr5 128 bit
si am procesor AMD Athlon II x2 dual core 2.9 ghz
4 gb ram ddr3 1333mhz
si cineva mi-a zis ca nu o sa ruleze gta4 in veci pe placa aia video
pentru ca ii prea slaba si nici nfs the run doar pe low!
ce sa fac? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Say what? laughing
Omule da-i pace ca el nu cred ca o auzit de seriile GT/GTS/GTX ( mai bine zis serile 100 pana la 600 numa de serile la 9)
la jocul GTA IV iti trebuie recomandat o placa video GeForce 8800 GT (varianta nVIDIA) si tu ai una destul performanta GT630 care ii destul de buna.

| adrian120 explică (pentru CrazyRat):

Cu configuratia mea la pc cum crezi ca o sa ruleze pe ce rezolutie si setari?

| CrazyRat a răspuns (pentru adrian120):

Pai is sanse foarte mari sa mearga aproximativ toate pe maxim...
uite un exemplu ii nepotu o avut calculator mai slabut decat cerintele minime si a mers ca uns pe medium si inca cateva setari pe max.
acum dupa parerea mea ii ca o sa iti mearga fara probleme

| adrian120 explică (pentru CrazyRat):

Mersii..chiar nu intelegeam! cum sa nu ruleze gta 4? nici de cum!
ii imposibil!
ii placa video de 1 gb/ddr5 128 bit! procesor 810.

| CrazyRat a răspuns (pentru adrian120):

Acum trebuie sa te iei si dupa model ca is unele care is mai performante chit ca au tot 1 gb si in general au aceleasi "chesti" gen 1gb ram 128 bit etc

| adrian120 explică (pentru CrazyRat):

Da stiu.dar ce parere ai? sincer!
pe pc meu! cum o sa ruleze gta4? cu placa asta video?

| CrazyRat a răspuns (pentru adrian120):

O sa ruleze foarte bine cu placa video ce o ai.
O recomandare ce o mai fac ii o mica inbunatatire la procesor pentru viitor. happy

| adrian120 explică (pentru CrazyRat):

Da stiu... mersi mult!

| CrazyRat a răspuns (pentru adrian120):

Pentru putin, oricandwinking.
Bafta.