| andisor000 a întrebat:

Salutare
Am o pereche de casti SilverCrest ( le-am cumparat acum 3-4 luni de zile de la Lidl)
A tras fratele meu mai mic de ele si are urmatoarea problema
Nu se aude decat daca misc intr-o parte firul de la mufa ( si atunci se aude doar intr-o casca )
Si cateodata se aude in amandoua castile
Deci probema e clar de la firul de la mufa...
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna e de la fir care sa dezlipit ele sunt facute la norma se pot repara daca le desfaci exact unde vine firul ca s-ar putea sa ai un fir intrerupt si se aude cu cintrerupere aceeasi problema am avut-o si eu daca desfaci casca sa te uiti pene in interior si vezi daca sunt prinse firele daca nu le lipesti cu un pistol de lipit,, si ai grija daca ai un frate mai mic puneti lucruile deoparte sa nu ti le strice

| DanielDanny a răspuns:

Daca sunt castile pe care le am si eu, trebuie sa aiba o gaura de jack! Tot ce trebuie sa faci e sa iti cumperi un fir prelungitor cu ambele capete jack, un capat in casti si un capat in calculator, telefon etc. si tai firul original care nu mai merge daca te deranjeaza. E tarziu raspunsul dar il las aici in caz ca mai gaseste cineva intrebarea!

| denyemy a răspuns:

Sa iti iei altele sau sa te complici sa schimbi firul sau mufa, desi nu merita efortul...

| Scintilla a răspuns:

Salut,daca cumva au o modalitate de a le desface poti incerca sa vezi mai usor problema si de a o rezolva gen un fir este desprins sau se atinge doar cand il misti, insa din pacate marea majoritate a castilor nu prea se pot desface, in acest caz te sfatuiesc sa cumperi altele.

| XxxBestKillerxxX a răspuns:

Cumperi altele, am aceeasi problema cand vine vorba de mufe nu prea ai ce sa faci.

| Marius_Horatiu_1980 a răspuns:

Si eu am patit crying