| Lovvoso a întrebat:

Am cumparat un televizor Televizor LED LG, 81cm, Full HD, 32LN5400 si as vrea sa stiu cum il pot conecta la calculator avand in vedere ca nu are port VGA pentru calculator.
Are 2 locuri pentru HDMI.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai foarte simplu : cumperi un cablu HDMI si il conectezi cu el. Sa fi atent la conectarea cu cablul HDMI tv-ul sa fie inchis, apoi il deschizi dupa ce l-ai conectat, intri la setari si alegi HDMI 1 sau 2 (unde te-ai conectat )! Bafta!