| costy20 a întrebat:

Am doua calculatoare unul cu windows 7 si altu cu windows xp pe cel cu xp am un joc worms world party am incercat sa il bag si pe cel cu windows 7 si cand pornesc jocu da o eroare. este din cauza ca am windows 7 si jocul e vechi? daca da de unde pot descarca altu sa mearga? vot+funda

Răspuns Câştigător
| adrian9811 a răspuns:

Pai jocul e destul de vechi deci care cerinte de sistem mai slabe si nu mai este altul facut mai recent este si din cauza windows-ului

3 răspunsuri:
| Darko18 a răspuns:

Salut, incearca asa clik dreapta de iconita de joc proprietati, compatibily, si acolo alegi windows XP(Service Pack 3) big grin

| Rush a răspuns:

Pentru windows 7 jocul este foarte vechi, deci nu ai cum sa il convertesti sau altceva, cauta doar jocuri care merg pe win 7 cum ar fi astea din 2010 in fata, sau alea care mentioneaza ca merg pe win 7, Funda te rog frumos

| Gizăz a răspuns:

Presupunând că e tipul de eroare la care te referi atunci click dreapta pe.exe > Properties > Tab Compatibility > Bifezi "Run this program in compatibility mode for", alegi din listă XP și dai OK. Click dreapta iar pe.exe și click pe "Run as Administrator". Acum o să-ți meargă. Dacă nu înseamnă că îi trebuie MS DOS neapărat iar 7 nu îl mai suportă. În cazul ăsta ai nevoie de un emulator gen DOSBox.

Mai bine specificai exact mesajul pe care-l primești când nu pornește jocul. Știam mai bine cu ce am de-a face.