| costy20 a întrebat:

Am doua calculatoare unul cu windows 7 si altu cu windows xp pe cel cu xp am un joc worms world party am incercat sa il bag si pe cel cu windows 7 si cand pornesc jocu da o eroare. este din cauza ca am windows 7 si jocul e vechi? daca da de unde por descarca altu sa mearga? funda la cel mai bun raspuns iar la restul vot

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Da, din cauza aceasta nu merge. daca ai scurtatura pe ecran la joc, da click dreapta pe ea, da la proprietati apoi compatibilitate, apoi bifeaza programul se executa in modul compatibilitate... si alegi din lista windows 7 happy sper sa iti mearga!

2 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Salut. ce scrie la eroare? pe cat ai windowsul? pe 32 sau 64 de?

Răspuns utilizator avertizat