| هوراس a întrebat:

Am i5 4690 și GTX 760, credeți că ar putea rula Assassins Creed Unity la setări maxime? Watch Dogs mi-a mers cu toate pe Ultra, mai puțin Textures, unde ai nevoie de 3 GB VRAM

12 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

4690-ul este un procesor foarte ok nu te ingrijora, merge! Unity fata de precedentul 4 ( cu piratii ) este cu 20% mai pretentios in cerintele de sistem.

| هوراس explică (pentru Jipa95):

știu cum e cu procesorul, mă cam îngrijorează placa video happy sper să ruleze calumea, dacă nu o să cumpăr un GTX 970 sau 980 :3

| AlexBossMarian a răspuns:

Frate ai i5 4690 dar de cati gb ghz este procesorul si placa video? si de cat ai ramul?

| هوراس explică (pentru AlexBossMarian):

3,5 Ghz, și 8GB RAM. placa are 2 GB, greu era să-ți dai seama laughing

| AlexBossMarian a răspuns:

Frate uite cerintele de sistem ale jocului
Required

Supported OS

Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)

Processor

Minimum:

Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 GHz

Recommended:

Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better

RAM

Minimum: 6 GB

Recommended: 8GB

Video Card

Minimum:

NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon HD 7970 (2 GB VRAM)

Recommended:

NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290X (3 GB VRAM)

DirectX

Version 11

Sound Card

DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Hard Drive Space

50 GB available space

| anonimguy3 a răspuns (pentru AlexBossMarian):

Frate niciodata sa nu te iei dupa cerinte mincinoase. tongue doar un sfat asa pentru cultura ta generala.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonimguy3):

Daca alea sunt cerintele adevarate inseamna ca n-o sa mearga pe nici un laptop la ora actualalaughing

| anonimguy3 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Nu sunt un fan al panaramelor alea de laptopuri ca cica sunt de gaming, dar ar merge cu lag. Dar decat sa dai peste 5000 lei pe un rahat de laptop mai bine iti faci un PC de rupe tot in bani aia. tongue

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonimguy3):

Nu conteaza cati bani dai, ideea e ca alea n-au cum sa fie cerintele adevarate fiindca nimeni cu laptop nu s-ar putea juca

| هوراس explică (pentru FatUglyVirgin):

Sunt laptop-uri de la Alienware, Asus sau Razer pe care o să ruleze, fi sigur.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru هوراس):

Cea mai buna placa video de laptop este echivalentul unei gtx 670, iar minim vezi si tu cat este

| هوراس explică (pentru FatUglyVirgin):

Mda, se pare că am greșit, ai dreptate. oricum, au exagerat foarte mult cu cerințele la low, nu știu ce să zic, sper să ruleze, dacă nu, upgrade la GPU