| RealKing01 a întrebat:

Am instalat Fernbus Simulator si am intrat in joc, dar problema e ca autobuzul nu vrea să pornească, nu știu pe ce să apas să merg cu el, aceeași chestie am avut-o si la euro truck simulator 2 nu pornea mașina adică nu pleacă de pe loc, stă pe loc nu se miscă, nu știu pe ce să apăs am umblat si la controale dar tot nu inteleg că de pornit e pornită mașina.

3 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Intră la setări la controls și vezi acolo ce butoane sunt setate pentru pornire motor și restul.

| Trixt3r a răspuns:

"So just to compile the entire process.

Press ignition 1 time to turn on electrics (lights and dash appear).
Put foot on brake and make sure you are in neutral.
Press and hold ignition to start engine.
Keep foot on brake and select 1st gear (gear 1 whatever).
Release handbrake
Release brake
Accelerate away to feeeeeedoooommmmm!"

Deci practic trebuie sa fie pe liber, sa apesi frana, sa bagi in viteza, lasi jos frana de mana si dai drumu si la pedala de frana.

| RealKing01 explică (pentru Trixt3r):

și pe ce apăs?