| Mada_Madalyn_1995 a întrebat:

Am instalat jocul mafia 2 si nu imi functioneaza.cand dau sa intru in el imi arata o imagine mica cu jocul in centrul ecranului si dupa cateva secunde dispare. specific am windows 10 pro placa video 2 gb si 8 gb rami procesor i7?

4 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Salut.

Daca l-ai luat prin modalitati de piraterie, poate fi din vina uploader-ului - probabil fisierele sunt corupte. Downloadeaza-l de la altcineva.

Daca l-ai cumparat de pe Steam, o simpla redownload-are rezolva toate problemele.winking

Computer-ul este mai mult decat capabil sa iti ruleze jocul fara probleme, deci nici nu s-ar pune problema specificatiilor.

| Alexuţ02 a răspuns:

Salut Madalin, ia incearca asta - Click dreapta pe Iconul jocului - Propertis - Compatibility - bifezi Run this program in compatibility mode for : si selectezi din lista aia Windows 7, daca nu merge asa. instaleaza jocul iar in partitia C - Program files X86 si fa din nou ce am zis mai sus. sper sa iti mearga, mult noroc happy

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Dupa ce ai selectat Windows 7 dai APPLY, am uitat sa specific, scuze.

| Mada_Madalyn_1995 explică (pentru Alexuţ02):

Am incercat si tot nu mereg cum ai zis eu am windows 10 pro instalat p pc si imi merege windowsul perfect nu are rost sa reinstalez windows 7 doar pentru un joc. daca stii alata modalitate va rog?