| ExDan a întrebat:

Am luat goat simulator si imi da o eroare missing xinput1_3.dll ...stie cineva ce are?

4 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Downloadeaza acel.dll, iar dupa ce-l downloadezi, intra pe net sa vezi cum se instaleaza un.dll
Pentru a downloada un.dll, scrie pe Google:
xinput1_3.dll download
Dupa ce ai scris, downloadeaza-l, iar dupa ce l-ai downloadat, baga-l in WINDOWS--->system32
Daca nu merge, mai este o metoda cu cmd, dar pe aia trebuie sa o cauti pe Google.

| Nejmoq a răspuns:

Nu ai acel fisier. Daca il ai, downloadeaza un program (nu ii mai stiu numele) care isi fixeaza fisierele.dll. Cauta pe Google acel fisier, si iti da ambele variante. Dupa ce l-ai downloadat (in caz ca nu il aveai) baga-l in folderul System32, ce se afla in folderul Windows. Sper sa nu iti spuna ca doar administratorii pot pune fisiere acolo. Atunci pune xinput1_3.dll undeva, da Cut si Paste in system32 din folderul WINDOWS.

| vladutzu09 a răspuns:

Nu ai respectivul fisier. Poti sa downloadezi din alt loc jocul cu toate fisierele in regula. Daca cauti pe google pentru dll trebuie sa cauti sa fie compatibil cu jocul.