| WholeWorldTeam a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare, insa as dori un raspuns mai complex de la cineva care se pricepe : Am un pc cu windows 7.Si doresc sa fac in felul urmator. Doresc sa creez 2 usere. Unul Administrator (cel principal pe care sa intru eu) si inca unul Vizitator. Vreau la cel cu admin sa pun parola iar la cel vizitator sa fie fara parola.Se poate? Daca da,cum? Apoi sa zicem ca eu intru pe userul meu de admin, intru pe internet si sa zicem dau copy paste unei poze cu o floare. Daca o alta persoana intra pe celallat user vizitator, gaseste poza salvata cu floarea care eu am descarcat-o in pc, cu celalat user? De alltfel, imi poate afla parola la contul meu de administrator? Sau imi poate vedea istoricul din browser.Sa zicem ca am Opera pe ambele usere instalat. Poate persoana respectiva sa imi vada istoricul din userul secundar si sa sa vada istoricul navigarii pe internet? dau daca sa zicem acea persoana vrea sa se conecteze la internet trebuie sa introduca parola mea de admin? Vreau un raspuns cat mai explicit.

1 răspuns:
| pLeX a răspuns:

Parola de in mod normal, la win7 nu ai acces la contul de admin... pui parola pe userul tau. de ce nu te duci la un specialist sa iti instaleze windowsul asa cum ii spui? va sti si detalii...hai sa nu le luam painea de la gura celor care au invatat sa si-o castige.