| MissxD a întrebat:

Hello! Am un laptop cu doi useri (este pe Windows 7, 32 bit). Am userul meu si al inca unui membru al familiei. Ele sunt ambele setate ca Administrator, Standard user. Am userul parolat, insa, cum probabil este si normal, partitiile C si D sunt comune ambelor usere. Avand un folder personal, cu poze si muzica, de o memorie maricica, in partitia D, as dori sa stiu ce pot sa fac, pentru ca celalalt user sa nu il vada in momentul in care intra pe userul lui (gel sa parolez acel folder sau sa il ascund de acest din urma user). Daca exista programe bune de parolat un folder, va rog sa imi dati un link sau orice alt sfat.

P.S: Acel folder il am si pe un Hard extern, insa as dori sa se afle si in acest laptop, pentru ca poate se vor pierde datele de pe Hard in timp.

Multumesc ca ati citit si sper ca ati inteles ideea! happy

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Cu windows 7 nu ai nevoie de niciun program ca sa blochezi un folder. Vezi aici http://www.wikihow.com/Change-File-Permissions-on-Windows-7
Nu trebuie decat sa ii dai deny la toate pentru userul lui.

5 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Incearca sa faci o replica a celei folder pune cv pe acolo ca sa creada ca ala e folderu original iar pe celalt ascunde-l undeva printr-un program cu alt nume cum ar binkw sau cv de genu mult noroc

| MissxD explică (pentru Lykan):

Nu, as vrea parolat, pentru ca ar putea umbla prin tot laptopul, folder cu folder

| Lykan a răspuns (pentru MissxD):

Cred ca exista ceva program care paroleaza foldere dar nu stiu cum se numeste ain locul tau as mai pune-o intrebare in care sa intreb despre acest program imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult bafta

| FkThRz a răspuns:

Incearca programul asta. http://www.newsoftwares.net/folderlock/
Sigur iti va fi de folos! Bafta!