| Denis123456 a întrebat:

Am o întrebare pentru cei pricepuți în tehnologie.

Am vrut sa îmi rootez telefonul,e un S6, dar mereu, se oprește la 90% pe toate rooturile posibile,kingroot,kingroot,ToolRoot etc... Un prieten mi-a zis ca trebuie sa renunț la garanție,îmi puteți spune de ce nu merge sa rootez, și cum pot sa fac sa meargă?

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

N-are rost să rootezi un telefon.
Așa am făcut eu pe un telefon puțin mai vechi, dar nu ai motiv anume pentru a face asta. Adică, poți să umbli și să schimbi fișiere din telefon, dar nu cred că cineva ar avea nevoie de asta.
Dacă instalezi un Custom ROM (de exemplu, alt sistem de operare) telefonul va merge mult mai prost. Și da, chiar pierzi garanția.
Părerea mea.

| Denis123456 explică (pentru Gonrax):

Okey,dar cum fac sa meargă?