| Hello05 a întrebat:

Am o întrebare vreau sa cumpăr Fifa 17 dar acesta apare în septembrie și pe eMAG este o posibilitate sa o precomand... Dar nu știu când trebuie sa plătesc!
Deci întrebare este când trebuie sa plătesc jocul când îl primesc sau când îl comand?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Nu stiu cum functioneaza pe eMAG si care e politica lor. Dar sunt aproape 100% sigur ca trebuie sa platesti cand comanzi. Pe G2A, steam, Origins, Uplay cand comanzi platesti.
Unele jocuri au bonus la pre-comandare, gen 1 item in plus care e posibil sa-l obtii doar daca ai cumparat jocul inainte de lansare. Asa producatorii isi pot face o idee despre lumea interesata, despre viitoarele DLC's, sau poate ii ajuti direct, poate au probleme financiare cu lansarea si clientii pre-comandand, dau banii dinainte.
E posibil sa nu ai dreptul la refund daca nu comanzi direct de pe Origins.

2 răspunsuri:
| Hello05 explică:

Mulțumesc pentru răspuns... In timp am vorbit cu eMAG și ei mi-au spus când primesc coletul atunci trebuie sa plătesc!
Deci dacă comand de pe G2A și jocul e numai cu precomanda atunci trebuie sa plătesc în în momentul acela sau când primesc coletul?
G2A jocurile sunt mai ieftine?

| N0xEterniS a răspuns (pentru Hello05):

Ah! Am crezut ca o sa comanzi digital. Nu am stiut ca vrei CD cu jocul! Asta schimba lucrurile. Clar o sa platesti cand primesti coletul si pe g2a nu poti sa primesti niciun colet. Cumperi o cheie digitala pe care o introduci in Origins sau Steam si platesti pe loc.