| OfXs a întrebat:

Am o mare problema! Trebuie sa descarc ceva repede si imi da o eroare cand dau sa-l descarc si zice asa: C:/Users/User/AppData/Local/Temp/ numele respectivului fisier si zice Application not found. Care e treaba si de ce imi zice asa? Mentionez ca in C mai am mult spatiu liber.Dau funda si vot!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca nu ai progarmul asociat care sa-ti deschida acel ceva iti apare -> Application not found. Deci sistemul tau de operare nu stie sa deschida acel ceva si nici nu stie sa asocieze cu un program! Asta trebuie sa o faci tu manual din Control Panel > Default Programs -> Associate A File Type Or Protocol With A Specific Program.

| OfXs explică (pentru neluL):

Pai si dupa ce intru acolo ce fac? Ca fisierul pe care vreau sa-l deschid si imi zice asa e pe lista de descarcare.Adica lista aia in care iti apare ceva dupa ce l-ai descarcat.

| neluL a răspuns (pentru OfXs):

Omule, vorbim asa ambigu doar ca sa ne aflam in treaba? Cum pot sa-ti zic cu ce program trebuie sa deschizi aplicatia daca nu stiu formatul in care este? Daca Windowsul nu stie, e clar ca la tine lipseste acel program sau nu stie sa asocieze!
Mai bine da-mi detalii despre fisier, program, joc sau ce este! Spune-mi si ce format are (rar, zip... ultimele litere de la sfarsit)!