| CristianTheBest a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o sursa si la specificatii scrie "Compatibila AMD / Intel, ATI / Nvidia". Aceasta compatibilitate se refera la procesor si placa video... nu?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu da bani pe rahatul ala. Ori iei o sursa ca lumea, ori ramii cu ce ai... MINIM ceva cu PFC activ si 3 ani garantie. De genul asta - http://www.emag.ro/......DN13WBBBM/ - dar as merge totusi pe un Sirtec, fie el si de 400. Nr de wati nu conteaza, la ce componente ai iti ajung si 200W reali fara probleme, smecheria e sa aiba protectii si sa iti dea curent de calitate in sistem.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nope. Scriu ca sa se afle in treaba. Zi mai bine ce componente ai si ce sursa ai in vedere.

| CristianTheBest explică (pentru KodrutZ):

Http://www.emag.ro/......D1204MBBM/

Am placa video nVIDIA, incorporata. Procesor amd. Conectorii i-am verificat si-s la fel ca ai mei.

| CristianTheBest explică (pentru KodrutZ):

Cred ca o iau pe asta care mi-ai lasat-o tu. Dar te mai intreb ceva... O sa mi se potriveasca conectorul "1 x 4+4 pin ATX 12V" la mine? Eu am de 1 x 4...

| KodrutZ a răspuns (pentru CristianTheBest):

1X4 pin e alimentarea la procesor. 1X4+2 e cu splitter. Erau si placi mai vechi care foloseaua 2X4. Folosesti doar 1X4 si celalalt ramine atirnind pe linga el.

| KodrutZ a răspuns (pentru CristianTheBest):

Nu da bani pe rahatul ala. Ori iei o sursa ca lumea, ori ramii cu ce ai... MINIM ceva cu PFC activ si 3 ani garantie. De genul asta - http://www.emag.ro/......DN13WBBBM/ - dar as merge totusi pe un Sirtec, fie el si de 400. Nr de wati nu conteaza, la ce componente ai iti ajung si 200W reali fara probleme, smecheria e sa aiba protectii si sa iti dea curent de calitate in sistem.

| Drolja a răspuns:

Îmi place mâţa ta.