| anonim_4396 a întrebat:

Am o placuta de RAM de 1 GB DDR2 si cand o bag in pc nu porneste pc-ul.tin sa mentionez ca placuta este de la pc si am desfacut calculatorul intr-o zi ca sa-l curat de praf si am scos una din placute afara si am uitata sa o pun la loc si cand am aprins pc-ul mi-am adus aminte si am pus-o la loc dar cu pc-ul aprins straight face si deodata sa incalzit placuta cand am pus-o in slot si am scos-o repede afara straight face si dea atunci nu mai merge. cand o bag in la loc nu mai porneste pc-ul. Oare sa fie arsa? sau ce poate sa aiba? straight face

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

A puscat. Nu mai e buna. Si eu am facut ceva asemanator cu o placa video am pus antena de la tv pe placa ca facea curent si nu a mai mers xD laughing

| mcdeliric1 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Pai cum asa pur si simplu sa fi puscat thinking eu am bagat-o in slot cu pc-ul aprins si pur si simblu a inceput sa se incalzeasca foarte tare :O si am scos-o repede I don't want to see, placuta e ca noua doar ca nu mai merge laughing) Am crezut ca s-o fi electrizat cum am tot pus mana pe ea, am dat-o si cu spray si am lasat-o asa o vreme dar degeaba laughing

| RocKzZ a răspuns:

Pai sunt 2 posibilitati :
1. Prima data trebuia sa te informezi ce placuta de ram iei pentru ca PC-ul tau ruleaza pe DDS sau pe DDR probabil ca tu ai luat una care nu e compatibila cu PC.
2. Placutele de ram nu se baga cu PC aprins doamne laughing S-ar putea sa se fi ars dar nu stiu depinde ce ai facut tu pe acolo laughing
3. Funda? happy