| Dddsasul a întrebat:

Am o problema am descarcat din mai multe locuri minecraft si tot timpul cand il deschid imi zice bad video driver si nu stiu ce sa fac pentru ca merg jocuri care necesita mai multe resurse video decat asta ex:Shaiya, Metin, Crisys si tot felul de mmorpg-uri da asta nu imi merge... ce sa fac? Dau funda...

6 răspunsuri:
| danimotenel a răspuns:

Instaleaza un driver nou la placa.

| Dddsasul explică (pentru danimotenel):

Am vazut ceva de genu asta pe youtube da nu ma lasa tata sa instalez...
ca e in windows updates, optional updates si zice tata ca alea nu-s bune si ca imi strica lapetopul ps am windows 7 3g ram lapetop Dell mai mult nu stiu ca nu imi arata cand dau sa vad...

| Dddsasul explică (pentru Dddsasul):

Imi zice ca nu poate accelera pixel format in browser

| coco4000 a răspuns:

1.Vezi daca ai Java instalat
2.Placa video e posibil sa fie veche si sa nu mai reziste

| Dddsasul explică (pentru coco4000):

Da am java da cum explici ca merg jocuri cu grafica mai buna pe lapetop da nu merge si asta?

| Catalin180900 a răspuns:

Poate nu ai java, sau nu ai driverul openGL instalat, incearca sa i faci un update la Driver OpenGL si 70% o sa iti mearga! Bafta!