| AndreiILB a întrebat:

Am o problema cu boxele de la PC. Deci la subwofer am o chestie mica conectata prin JACK. Acea chestie mi s-a rupt si nu mai pot modifica volumul, doar cel din calculator, si nu este la maxim. O idee cum as putea sa maresc volumul? Ca sa clarific, nu este ceva atasat de boxa, este un fir in capat cu o rotita din care dau mai tare sau mai incet

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Acela este un potențiometru. Trebuie desfăcut subwoofer-ul și schimbat potențiometrul cu unul identic pentru cea mai buna performanță.
Poate mă înșel, cel mai bine ar fi să faci o poză, să ne arăți.