| AndreiXd10 a întrebat:

Am o problema cu calculator in mod normal cand pornea se auzeau 2 beepuri apoi nu s-au mai auzit si nu mai primeam semnal video. Am scos toate piesele le-am pus din nou si acum se aud 4 beepuri la distanta mare intre ele si tot nu am semnal video. nu stiu ce sa fac mentionez ca am placa de baza dg41rq de la Intel.

2 răspunsuri:
| andyeyes99 a răspuns:

Am avut si eu o astfel de problema si era de la placa video. Placa mea video avea alimentare separata, suplimentara. Era un cablu care trebuia sa il bag in placa video iar cand nu statea cablul cum trebuie tot asa incepea sa bipaie si nu aparea nimic pe ecran. Cablul care venea la placa video era de la sursa si este la fel ca cel de la floppy asa ca uitate bine la placa video sa nu cumva sa fi iesit cablu sau sa nu fie bagata bine in slot fa acelasi lucru si cu ramii. Sper ca te-am ajutat.

| TeodorSan a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie. ( Am curata PC de praf )
MOTIV: Calculatorul nu recunoaste driver-ul de la monitor. Ar putea fi din cauza ca un fir s-a miscat sau a fost bruscat calculatorul, ori l-ai scos din priza si nu a fost folosit mai mult de 30 minute.
REZOLVARE: Eu am stat cam 1 ora asteptind sa revina, am dat cateva restart-uri am inchis de 4-5 ori cu pauza de 10 minute.

SFAT: Ai rabdare, dar daca ai facut tot ce am spus eu, incearca sa reinstalezi driver-ul de la monitor ( este un CD cu numele de la monitor si scrie driver pe el, eu am de la MSI )

Sper ca te-am ajutat.