| Neymar32 a întrebat:

De 2 zile am achizitionat o placa video noua, iar cand am introdus-o in calculator nu o vedea (adica ecranul ramanea negru). Am introdus mufa dupa aceea in placa de baza la placa video integrata si pc se aprindea. Dupa aceea am scos placa video ce-a noua si am introdus-o pe cea veche, dar pc-ul meu pornea pe placa integrata. Nu stiu ce sa-i mai fac ca-mi porneste numai pe placa integrata si nu pot face nimic, in afara de faptul de a sta numai pe net.
Tin sa mentionez ca am intrat si in BIOS unde sunt setate :
-Initiate Adapter - pe PCI si Internal Adapter - AUTO

Va rog, cateva sfaturi bune.

6 răspunsuri:
| AnoOo a răspuns:

Pai dezactiveaz-o pe aia integrata din bios.

| Neymar32 explică (pentru AnoOo):

Nu am gasit nimic de dezactivare placa video integrata prin bios...decat o chestie care puteam sa o setez pe "AUTO / 1MB/8MB" :| Dar vad ca pot sa-i dau disable din PC, dar zice asta : http://postimg.org/image/53gph29ch/

| Neymar32 explică (pentru AnoOo):

Pai de unde ii dau disable din BIOS? ca nu am gasit nimic. Si daca ii dau disable din PC imi zice "Disable this device wiil cause it stop functioning. do you really want to disable it? " straight face

| AnoOo a răspuns (pentru Neymar32):

Pai nu din PC din BIOS nu stiu... modelele de bios difera de la pc la pc...

| Neymar32 explică:

Pai cum s-o dezactivez?:| n-am gasit nimic prin bios de "dezactivare placa video", fie ea integrata, fie dedicata :| Doar in PC cand intru si dau la Device-Manager am acolo "STANDARD VGA GRAPHICS" (asta e placa integrata) si pot sa-i dau "DISABLE". Dar cand dau disable imi zice http://postimg.org/image/53gph29ch/

| Neymar32 explică:

Nu am gasit nimic de dezactivare placa video integrata prin bios. Dar pot sa ii dau disable din pc, dar zice asta : http://postimg.org/image/53gph29ch/