| Piccolo32 a întrebat:

Am o problema cu jocurile pe laptop.Am un laptop Medion Akoya P6622, Window 10,8 gb ram ddr4, procesorul i3 267 GHz iar cand imi instalez un joc cum ar fi LoL, imi merge bine pana cand incepe sa se blocheza.Dar daca imi instalez un joc de pe Microsoft Store imi merge fara nici o problema.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Poate nu e compatibil cu jocul

| Piccolo32 explică (pentru AnoNymOuSS11):

Am verificat si este compatibil cu jocul

| Kreisegger a răspuns:

Nu mai juca jocuri in timp ce ai pornite alte programe in fundal, si trebuie sa iti cureti memoria ram,
Jocurile de me Microsoft Store sunt mai optimizate si au specificatii mai mici, incearca sa schimbi rezolutia si mai umbla prin setari pana ii dai de cap