| Piccolo32 a întrebat:

Am un laptop Medion Akoya P6622, windows 10, procesor Intel i3 m390 2.67Ghz,8 gb ram si placa video Nvidia Gforce GT 540m.Mie mi se pare ca este un laptop destul de bun, dar orice joc as instala pe el cum ar fi LoL-ul sau altele imi face tot felul de probleme.Cand intru in joc si incep sa ma joc merge bine o perioada scurta cam de vreo maxim 5 minute iar apoi incepe sa mi se blocheza jocul in continu.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Sa cauti un ventilator mare si sa-l pui sub el atunci cand te joci! Exista pad-uri de racire dar alea nu ar fi de ajuns pentru tine... Ar mai trebui curatat si pe dinauntru si asta ar ajuta foarte mult, daca nu te pricepi il duci la un service, nu cred ca-ti ia mai mult de 150 lei maxim! Bafta!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru jocuri este mai bun un pc decat laptop. La modul general vorbind.
Se incalzeste prea tare procesorul iar racirea nu este pe masura. Incearca sa folosesti un cool pad.
Am stricat un laptop din aceasta cauza, mi s-a curbat placa de baza de la caldura.

| Fanibu a răspuns:

Daca e de prin 2010, a cam imbatranit.Cred ca ar trebui sa revii prin 2017.