| Alecs98 a întrebat:

Am o problema cu sunetul la calculator. Am windows xp si azi dintr-o data s-a oprit muzica. Am intrat in control panel >- Sound and audio device >- Advance, iar apoi imi apare o grija "Volume control" unde apare Wave, SW Synth, Front, Subwoofer, Center, etc. Dintre care "Wave" este dat volumul la 0. Il dau la maxim, se aude pentru o secunda muzica apoi se opreste. Ies din grila cu Volume Control si cand intru din nou, "Wave" este din nou la 0. Ce as putea face in aceasta situatie?

1 răspuns:
| Ghost963 a răspuns:

Si eu am mai patit asta la laptop(aveam Windows 7).Eu rezolvam problema prin inchiderea laptopului(nu se rezolva in totalitate, trebuia sa repet asta mereu). Creca trebuie sa cumperi o componenta.Ar fi recomandat sa vorbesti cu unu dintr-un service.