| RRobert7770 a întrebat:

Ce pot sa fac cu sunetul deoarece atunci cand intru in Control >>Panel-Sound-Adjust the sistem volume nu pot schimba nimic pentru ca scrie ca nu este niciun audio device dar am instalat realtek AC97 si tot asa apare.De unde pot descarca un device pentru xp care sa maerga?+indicatii!
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai tu crezi ca realtek AC97 e driver universal? Instaleaza-ti driverul care trebuie! Il gasesti la producator!

| dannyel86 a răspuns:

Ne spui placa de baza sau model sistem/laptop, si incercam sa te ajutam cu un driver audio compatibil cu xp. Poate Realtek97 nu e o versiune compatibila si de aici apar erorile, dar trebuie sa stim intai ce dispozitiv folosesti.

| Jhonny22 a răspuns:

Mai mult ca sigur nu este Driver-ul care trebuie, cauta exact versiunea placii audio, si vezi c ac97 sunt de mai multe feluri, la xp e mereu problema cu realtek-ul, intra direct la ei pe site, pune modelul placii tale de baza( asta daca placa de sunet e incorporata) daca nu pe placa scrie modelul si serial number, google si gaseste-l tongue