| Dina10 a întrebat:

Am o problema cu un email care mi l-am creat pe windows.com. Imi spune ca trebuie sa termin de configurat emailul, sa introduc codul de verificare pe care mi l-au trimis pe aceasta adresa, dar nu ma lasa sa intru in email sa vad codul pana nu termin de configurat. Nu mai inteleg nimic! Cum sa aflu codul daca nu pot intra in email? Va rog sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand ai facut contul de Microsoft (nu de Windows) ti la-i facut cu o adresa de e-mail de Yahoo, Gmail, etc. Aia este facuta de mult. In alta instanta a browserului intri acolo si vezi codul.

| Dina10 explică (pentru Salontanul):

Am intrat pe adresa mea de yahoo si nu este nimic de la Microsoft. Imi spune sa intru pe adresa ******@windows.com si sa-mi verific email-urile si sa introduc codul.

| Salontanul a răspuns (pentru Dina10):

Draga mea. Imi permit sa-ti zic asa ca sunt om batran si banuiesc ca esti foarte tanara. Nu exista adresa cu...@windows.com. Windows este un produs Microsoft si contul lor de e-mail este...@hotmail.com. in livehotmail. Toate conturile Windows Live Hotmail se pot utiliza cu Microsoft Office Outlook 2007 sau Office Outlook 2003, indiferent dacă utilizezi un cont Windows Live Hotmail plătit sau gratuit. Dar inainte de asta tu te-ai inscris cu alt e-mail (de Yahoo, de Gmail, etc). Daca n-ai facut asta incepe de la capat. Daca-mi spui si pentru ce-ti trebuie poate te ajut mai usor.

| Dina10 explică (pentru Salontanul):

Bună seara. Dacă eram foarte tânără poate altfel știam să mă descurc cu noua tehnologie, dar din păcate nu-i așa. Știu că mi-am făcut un cont de email pe Microsoft..., dar adresa mea este așa cum am mai spus. Îmi pare rău ca nu pot să atașez o captură de ecran în care să se vadă clar scris adresa de email. Oricum nu contează, pentru ca nu se merită să-mi bat atâta capul cu un cont de email. Mulțumesc frumos pentru amabilitate. O seară plăcută.