| Florian_Dumitru_1997 a întrebat:

Am o problema cu word-ul, cand deschid anumite documente, in loc de text ..imi apar niste simboluri ciudate, ce pot face? Uitati aici o poza https://imageshack.com/i/pmG1a8bGj

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune ce extensie au documentele respective, de ex. docx,.pdf, etc si o sa-ti spun exact ce sa faci.

| Florian_Dumitru_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Pai am si cu docx, xlsx si pdf.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Florian_Dumitru_1997):

Inseamna ca:
-Ai un Word mai vechi de 2007 (2003 sau mai vechi)si acesta nu recunoaste formatul. docx. In Word 2007 sau mai nou ai posibilitatea de a converti.docx in.doc, recunoscut de toate Word. La fel este si pentru documentele cu format. xlsx, ai un Excel mai vechi de 2007.
-Nu ai un PDF Reader, asa ca trebuie sa-ti instalezi unul, recomand sa-ti instalezi Foxit Reader.
-Si mai rau, ar putea ca fisierele sa fie corupte sau virusate, caz aproape imposibil de rezolvat.

2 răspunsuri:
| Florian_Dumitru_1997 explică:

Am si cu docx, xlsx si pdf.