| NumelePrenumele a întrebat:

Salut tuturor, poate sa ma ajute cineva cu asa o problema : ' Am recuperat niste fisiere sterse (niste documente), si cind dau sa le deschid in Microsoft word, imi apar niste semne, sau simboluri ( >ª €? €? 4\²¼Å]e½ˆèØ?( >‚¾æc¿=tà >ä >² €? €? ñÉR½ ­*½o ×? Œ„ ¿É$O¿ß냽 >• >È €? €? Ù1$½O´K½²{Ö? O õ¾ õ_¿®™= >Æ >Ì €? €? ïjJ½è1T½ ßÙ? ¼ºá¾Ï), imi poate cineva spune daca este posibil de discifrat aceste semne, daca da ajutati-ma va rog, promit sa va fiu recunoscator, si desigur funda dau.

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca au fost recuperate si apar simbolurile de mai sus, cel mai probabil sunt fisiere corupte, suprascrise sau recuperate gresit, fara posibilitatea de a fi citite.

Daca ar fi fost fisiere corecte, ar fi avut continutul nealterat si la deschiderea in Microsoft Word ar fi aparut scrisuri si imagini normle.

1 răspuns:
| BogdanDediu a răspuns:

Nu sunt bune sau incearca sa cauti alt program cu care sa le deschizi!