| Ani11 a întrebat:

! -Am o problema. Incerc sa descarc Java ca sa pot juca Minecraft, dar cand dau "Descarca" sau "Download" la descarcari imi apare ca se incarca si in ultima secunda nu mai merge. Scrie acolo ceva cu 0KB -din 896KB si ceva de genu dar nu inteleg. Si de acolo nu mi se mai incarca. Ma puteti ajuta?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Masinadescris a răspuns:

Ciudata problema. uite ce sa faci: du-te la cineva cu un stick, iti descarci de la acel cineva java,ti-l pui pe stick (atentie,sa fie versiunea offline, nu online de la java), iar apoi vi acasa, copiezi in calculator de pe stick java, si apoi il instalezi.ar trebuie sa mearga asa. ce antivirus ai? iti recomand sa instalezi avast free, si sa dai o scanare pe tot sistemul.

4 răspunsuri:
| Masinadescris a răspuns:

Probabil ai vrut sa descarci versiunea online, nu offline. Ce sistem de operare ai, Windows pe cati biti? Daca stii pe cati, atunci descarca una din variantele pe care le gasesti pe acest site: https://java.com/en/download/windows_manual.jsp?locale=en Daca nu stii pe cati biti e, si nu stii ce inseamna asta, atunci descarca versiunea pe 64 de biti, iar daca persista acea problema, adica nu reuseste finalizarea download-ului cu succes, atunci iti recomand sa incerci si cu alt browser, si sa accesezi iar acest link pentru a reincerca sa descarci https://java.com/en/download/windows_manual.jsp?locale=en

| Ani11 explică (pentru Masinadescris):

Nu-mi merge deloc. De aici am incercat sa descarc si eu data trecuta dar n-a mers. Imi arata la Downloads cand il descarc...si cand se descarca, 0 B/S - 863 KB of 894 KB si am incercat si de pe alt browser, am incercat si de pe Mozila si de pe Internet Explorer dar pur si simplu nu se incarca pana la sfarsit ...nu se mai termina, intr-un cuvant. laughing Deci ar mai fi altceva de facut? S-au ar trebui sa-mi schimb windows-ul? Am XP nu stiu cum acuma, si mi l-o reinstalat de multe multe ori dar tot n-a mers, tot asa a facut java, deci mi-ar trebui un windows nou, nu?

| Ani11 explică (pentru Masinadescris):

Mersii. O sa incerc. Numa ca is sigura ca n-o sa mearga pentru ca is mai multe chestii care nu merg... de exemplu am incercat sa descarc si Adobe flash player pentru ca-mi trebuia la ceva si nici asta nu se incarca laughing da mersii, incerc.winking

| Masinadescris a răspuns (pentru Ani11):

Daca spui ca mai multe caracteristici nu functioneaza, atunci iti recomand reinstalarea windows-ului, si sa fie de pe un CD/DVD a carui imagine.iso sa fie diferita fata de cea actuala. Daca doresti mai multe detalii in aceasta privinta, atunci lasa-mi un mesaj privat cu o adresa de e-mail sau cu un ID de Messenger. Nu are rost sa te complicit atata. Reinstalezi sistemul de operare si nu iti mai bati capul, dar sa fie un sistem de operare bun, pe care il mai are altcineva, si sa iti confirme ca e ok inainte sa ti-l instaleze. Te-as ajuta mai mult daca as fi langa tine. In ultima instanta, se trece la reinstalarea sistemului de operare. Nu te mai chinui daca sunt atatea lucruri care nu iti functioneaza la parametrii optimi pe calculator.

| Masinadescris a răspuns (pentru Ani11):

Ciudata problema. uite ce sa faci: du-te la cineva cu un stick, iti descarci de la acel cineva java,ti-l pui pe stick (atentie,sa fie versiunea offline, nu online de la java), iar apoi vi acasa, copiezi in calculator de pe stick java, si apoi il instalezi.ar trebuie sa mearga asa. ce antivirus ai? iti recomand sa instalezi avast free, si sa dai o scanare pe tot sistemul.