| ViSsseS a întrebat:

Am o problema la calculator! Cand intru pe youtube si ma uit la videoclipuri sau cand intru pe jocuri gen miniclip mi se blocheaza calculatorul! Tin sa mentionez ca ma joc pe PC Sims 2 complete editon lineage,cabal,nfs world, sims 3 etc fara nici o problema! Inainte sa-mi reinstalez windowsu mergea ca uns! Am licenta si la windows(Windows 7 home premium)

8 răspunsuri:
| ShNySnYGer a răspuns:

1> Antivirusul! la mine el a fost problema
Am calc f bun.Nu am lag nici pe ultimile joc din 2012 nici in browser, dar cand mi-am instalat bit defender 2014. atunci se blocau toate videoclipuriile si se incarca greu pagina.
Iti recomand eset smart sec 6, Avast sau Microsoft sec essentials deoarece nu ingreuneaza boot-up la pc sau performantele!
2. poate e de la browser
3.un virus.Fa un scan online la bitdefender
4. ai probleme cu flash playeru-ul
Cam atata.

| ViSsseS explică (pentru ShNySnYGer):

De la browser nu cred ca ii deoarece am google chroome...dar mi-ai dat de gandit cu flash player deoarece l-am luam de pe ninite.com nu de pe oficial.Am sa incerc

| ViSsseS explică (pentru ShNySnYGer):

Virus nu am.Acum reinstalez flash player. Daca in urmatoarele 2 zile nu mai am problema dau fundita:d

| ViSsseS explică (pentru ViSsseS):

Flash playerul era bun.Acum incerc cu anti-virusul.

| kzd a răspuns:

Pai vezi ca joculetele de pe internet au virusi si poate antivirusul nu le rezista, asa am patit eu calculatorul vechi.

| ViSsseS explică (pentru kzd):

Dar videoclipurile? Inainte aveam eset smart security acum am avg! Deci sa inteleg ca ar trebui sa renunt la avg si sa trec la eset smart security?

| kzd a răspuns (pentru ViSsseS):

Sa iti spun sincer eu am Microsoft Security Essential si nu am avut probleme in astea 15 luni de cand a, pc-ul si antivirusul. Deci, da. Sa treci la antivirusul ala si la videclipuri nu stiu de ce se intampla asta- placa video, oare?

| ViSsseS explică (pentru kzd):

Dar tot placa asta am avut Intel HD Graphics! Dar nu mi se blocheaza doar jocurile sau numa vbideoclipu m i se blocheaza tot! Intr-un timp n-am mai avut treaba dar dupa aia a inceput iar