| Lin_Cata_1997_dPbU a întrebat:

Am o problema la cs1.6, e problema: "half-life launcher has stopped working counter strike 1.6". voi explica mai detaliat cum imi sta mie problema. ma jucam cs si am iesit din el, m-am pus sa ma joc fifa apoi iar sa ma joc cs si mi-a dat eroarea aia, am reinstalat cs-ul si atuncea nu mi-a mai facut figura asta dar apoi iarasi mi-a dat(am fo' iesita din joc ca sa bag un cfg).
Am facut ce zice pe google cu prop din my computer si aia de la el din iconita de joc cu compatibility.
Am windws 8.1

1 răspuns:
| cornelut a răspuns:

Intri in My-Computer>click dreapta>proprietati>Advanced system settings>Advanced>dai la prima settings>data execution prevention>pui Turn on DEP for all programs and services except those I select>apoi dai add si cauti Counter-Strike si adaugi hl.exe si Counter-Strike.exe