| Victoras98 a întrebat:

Salut, TPU, azi, ma jucam counter-strike, si un prieten mi-a dat un server pe care am intrat, si cand am inceput a juca, imi stopa serveru, imi facea fete, dispaream, etc. Dupa care am iesit din counter, si cand am intrat din nou, daca apasam new game, sau find servers se conecta direct la serverul acela, si l-am reinstalat. Dar surpriza! am reinstalat vreo 4 counter - strike diferite, insa de fiecare data spune : Half - Life Launcher has stopped working, si asa de fiecare data, iar daca pun la detalii imi arata ca numele detaliului este BEX, nu stiu ce inseamna asta, nu stiti care e cauza? Si ce as putea sa fac? Garantez Funda!

2 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Din cate stiu sunt unele servere care distribuie malware, fac spam etc.Este posibil sa fi fost tinta unui astfel de server mai ales daca ti s-a instalat automat in GameMenu.Eu iti recomand sa faci o scanare cu Malwarebytes si sa instalezi Counter-Strike-ul intr-un alt folder pe o alta partitie.
http://www.malwarebytes.org/

Succes!

| Victoras98 explică (pentru Lumine):

Salut, Darknick, scanarea o fac acum, insa am instalat Counter-ul in alta partitie si tot aia... o sa incerc sa-l reinstalez dupa ce scanez... Mersi happy