| AlexTodor a întrebat:

Am o problema
Ma joc 45 min metin2, transformice... sau alt joc si apoi calculatorul se stinge singur.Il aprind, intru iar pe joc iar din 5 in 5 min se tot stinge.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| IonutzWoW a răspuns:

Din cauza procesorului, cumpara-ti un cooler mai bun fiindca acela pe care il ai nu raceste bine

| AlexTodor explică (pentru IonutzWoW):

Merge si cooler notebook?

5 răspunsuri:
| DaNuTzU2013 a răspuns:

Cand aprinzi PC-UL scrie cate grade are pe undeva, sunt gradele procesorului, Uita-te cate grade are si daca ti se pare ca sunt prea mari (60-70-80,etc)du-te la un magazin de pc-uri si intreaba daca are pasta pentru procesor si intreaba si cum se aplica ca sa stii.Alta solutie nu cred ca mai am.

| AndyOctav a răspuns:

Ori nu ai destul RAM ori Procesorul este slab...
Sau poate ai virusi si nu mai face fata placa de baza...

| nSw0w a răspuns:

Aşa am păţit şi eu acum câţiva ani, nu ştiam care era problema, până când mi-am schimbat placa video. Era destul de stricată, am ţinut-o mai mereu în overclock. Încearcă să o scoţi şi să vezi dacă mai se opreşte.

| Fbk_Alexut_1990 a răspuns:

Eu zic ca ai virusi sti ce sa faci sa bagi windowsul din nou