| wynk a întrebat:

am si eu o problema am un pc care dupa 15 secunde dupa ce il aprind bipaie de 3 ori si se stinge ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| WildSound a răspuns:

Salut! Iti apare un mesaj, ceva pe ecran? problema ar putea fi placa video sau placutele RAM, incearca sa il desfaci si sa vezi daca componentele sunt prinse bine, (placa video si memoriile RAM). Beep-urile provin de la BIOS, inainte de a rula programele calculatorul face un test sa verifice daca componentele functioneaza, in caz contrar el emite niste beep-uri specifice, 3 beep-uri reprezinta probleme la memoria RAM sau placa video. Sursa: http://www.computerhope.com/beep.htm

1 răspuns:
| petro21 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul.