| ovidiu007 a întrebat:

Am o problema.Totul mergea normal si stateam la pc pana cand dintr-o data s-a oprit brusc internetul.Am incercat sa deconectez routerul (am cablu de la router la pc) dar asta nu rezolva nimic.Pe alte dispozitive wireless-ul merge perfect dar pe pc nu.Va rog sa imi spuneti ce as putea face(fara sa imi reinstalez windows-ul sau sa imi cumpar alta placa de retea)Mentionez ca am windows XP SP2. Funda big grin

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Internetul nu se oprește brusc. Apar ceva mesaje de eroare.
Ai încercat să accesezi router-ul (prin cablu)? adică dacă scrii în bara de adrese la browser 192.168.0.1 (sau care o fi adresa default la modelul tău) ce răspunde?
Dacă nu răspunde, ce informații obții de la placa de rețea (din control panel)?
etc.

| ovidiu007 explică (pentru mihai69):

Daca scriu adresa de la modelul meu care este chiar ceea specificata de tine nu se poate conecta...in control panel am doar lan 2 care mereu este deconectat chiar si cand aveam internet...

| mihai69 a răspuns (pentru ovidiu007):

E posibil să fie nevoie să (re)instalezi driverul plăcii de rețea.
Apoi să o setezi corect din control panel.

| edit28 a răspuns:

Da-le telefon alora de unde ai internetul

| ovidiu007 explică:

Daca scriu adresa de la modelul meu care este chiar ceea specificata de tine nu se poate conecta...in control panel am doar lan 2 care mereu este deconectat chiar si cand aveam internet...