| Cristian_Anto_1995 a întrebat:

Am o tastatura de gameing serioux cu tastele inalte ..am si eu intrebare, am apasat mult pe o tasta si acum trebuie sa apas foarte tare pe ea sa mai functioneze ce trebuie sa fac in afara sa merg cu ea la reparat?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sub tasta este un cauciuc elastic pe care este aplicata o pasta ce contine si metale. Aceasta face contact intre doua circuite.Toate tastele sunt prinse intre ele pe o folie mare de cauciuc. Nu vobesc de tasta ce o vezi. Alea se scot. Vorbesc de cele cu pasta. Un prieten al meu, inginer, scotea acea folie si lipea o rondela de staniol cu superglue si le repara. Daca nu, singura sansa: reparat!