| XatomisX a întrebat:

Am observat ca unii au rezolutia la pc de 1900 si la jcouri la fel eu am maxim de 1080 1024 ce trebuie sa schimb sa am si eu 1900? placa video sau monitorul? rezolutia la jocuri tine de placa video sau de alceva? merci de raspuns happy

5 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Ambele.

| Jameson a răspuns:

In primul rand tine de placa video cea mai importanta, in al doilea rand monitorul trebuie sa suporte rezolutia respectiva in caz ca nu suporta el se va opri va intra pe standby. De cati inch e monitorul tau?

| XatomisX explică (pentru Jameson):

De 18 e

| Jameson a răspuns (pentru XatomisX):

Pai eu zic ca e destul de bun ca sa suporte rezolutia mare

| Uraniu a răspuns:

Monitorul... pe laptop am rezolutie maxima 1080X1024 si pe monitorul de la calculator (conectat la laptop) am vreo 2000 si ceva pe nu stiu cat