| Ex3MpL3 a întrebat:

Salut TPU

Care este problema...am o placa video integrata slaba de 32-biti
M'am gandit sa cumpar alta mai exact un " MSI nVidia GeForce GT220, 1024MB, GDDR3, 128bit ".
Monitorul meu are rezolutia de 1280-1024, dar placa video care vreau sa o cumpar are rezolutia maxima de 2560-1600
Credeti ca ar suporta monitorul aceasta rezolutie?
Ma tem ca atunci cand o sa instalez placa video sa nu se puna automat pe rezolutia maxima
Las putea porni in Safe Mode si sa schimb rezolutia? sa o pun pe cea care suporta monitorul? Sau nu are rost sa o mai cumpar

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Iti recomand MINIM asa ceva: http://www.mediadot.ro/......4mb-gddr5/
Un pic mai buna este asta: http://www.mediadot.ro/......b-ddr5-vga
Iar daca poti face un sacrificiu, iti recomand asta, care este net superioara: http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr5

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de placa video.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, unele monitoare isi seteaza rezolutia automat ( in cazul in care aceasta nu se potriveste sau este schimbata necorespunzator ). Nu cred ca vei avea probleme daca iei acea placa video. Si daca cumva face toane o pui pe cea veche si schimbi setarile.

| Antyss08 a răspuns:

Părerea mea e că automat ar trebui să rămâne pe 1280-1024

| Danutz1999 a răspuns:

Atunci cand introduci placa video si instalezi sistemul de operare rezolutia ar trebui sa se seteze automat.