| PirvulescuCosmin a întrebat:

Am si eu o problema. De curand mi-am cumparat niste casti pe USB. Ori eu sunt foarte prost ori nu inteleg treaba asta cu, castile pe usb. Cineva spunea ca le-a bagat in pc si mergeau instantaneu. Altcineva zicea ca trebuie driverul specific castilor. Nu mai stiu ce sa fac. Castile sunt Marvi HG 9012. Si daca ma puteti ajuta cu vreo idee ceva?! Driverul l-am cautat peste tot. Am cautat zeci de programe.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce windows ai?

Daca ai de la vista in sus dai click dreapta pe iconita de sunet si playback devices si de acolo selectezi castile.

| PirvulescuCosmin explică (pentru Intruder19):

Nu mi le recunoaste. Mi s-au dezactivat niste drivere vand am incercat sa instalez castile. Si nu mai reusesc sa le instalez. Chiar nu mai stiu ce sa le fac sad

| Intruder19 a răspuns (pentru PirvulescuCosmin):

Incearca alt USB, nu ai nevoie de nici un driver, doar conectezi castile pe USB si iti instaleaza windowsul automoat driverul audio.

| PirvulescuCosmin explică (pentru Intruder19):

Am incercat. acum ca am reinstalat windowsul cand am bagat castile imi scrie ca driverul: " USB PnP Sound Device " nu este instalat. Dar l-am tot cautat si nimic.

| GroweStreet a răspuns:

Si eu am o problema cu fix aceleasi casti... daca dezinstalez driverele de usb si las castile bagate in laptop, ii dau restart si merg, dar daca le scot si le bag iarasi, nu mai merg