| supermari10 a întrebat:

Am umblat pe la nVIDIA am dezinstalat nu stiu exact ce am facut eu doar voiam sa fac un update si am dat la perform clear sau ceva de genu unde sterge versiunea veche si adauga versiunea noua eh acum incerc sa instalez si nu mai merge imi apare un x rosu nu stiu ce are...Acum cand intru pe pc imi apare de parca nu am cablu hdmi connectat de parca nu sunt conectat la monitor acum sunt in safe mode si nu pot instala nimic. ce pot sa-i fac?

1 răspuns:
| AdreAdre a răspuns:

Mai intai sa zici ce eroare da. Apoi sa intrii in Device Manager din safe mode si sa stergi driverul placii video de acolo. ( sa stergi placa video mai exact din Device Manager la Display Adapters) dupa intrii in windows normal si instalezi driverul.