| Bogdanlmb a întrebat:

Am un i7 2600 cu un gtx 260 și vreau sa îmi iau o placa video pana în 500 lei care să fie decenta, ce ar trebui sa îmi iau? Ma gândeam la un gtx 1050 ti dar cineva mi-a spus ca o sa am bottleneck, ce ziceți?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O să ai ce spui tu, datorită microprocesorului ce are unșpe ani!

| Wr3nch a răspuns:

Ai un bottleneck notabil, 15 la suta + pe unele calculatoare, ca e procesorul antic chit ca e i7. Ca sa clarificam, bottleneck nu inseamna ca nu va merge, doar ca merge mai rau, si scaderea in performanta e egala cu valoarea bottleneck-ului.