| mutulescudragos a întrebat:

Am un notebook Acer Aspire 5820TG. Acum cateva zile am facut un update la BIOS descarcand de pe sit-ul official ultima versiune. Dupa update laptop-ul s-a restartat si a ramas cu ecranul negru si tot asa de fiecare data cand il aprind. Din cate am inteles BIOS-ul este stricat.
Cum pot instala din nou BIOS-ul pe laptop fiind in starea aceasta?
De unde pot face rost de fisierul BIOS-ului cu extensia ".fd"?

Sau cum pot rula fisierul ".exe" din fisierul DOS pe care il descarci de pe sit-ul official?

reamintesc ca nu se poate intra in BIOS, ecranul este complet negru, si doar ledul de langa butonul de pornire este aprins.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scrii pe un CD numai fisierul si dai sa boot-eze de pe CD. In mod normal DOS-ul recunoste extensia exe ca si bat, ca executabile si le executa automat.