| Leo32 a întrebat:

Salut am un laptop Acer Aspire 5733 si la butonul de pornire e un led albastru care nu se aprinde.Am colegi care au laptop cam la fel si lor li se aprinde.De cand l-am cumparat nu l-am vazut niciodata aprins si ma oftic. Daca ma puteti ajuta va rog ce sa fac.
(laptopul mai are 3 ani garantie) daca va ajuta cu ceva

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Posibil ca ledul in sine sa nu existe sau daca exista sa fie o problema de conectare. Ledul nu e important, daca laptop-ul functioneaza ok, asta e tot ce conteaza!

| Leo32 explică (pentru nutepriveste21):

Functioneaza bine doar ledul nu se aprinde...

| nutepriveste21 a răspuns (pentru Leo32):

Laptop-ul trebuie desfacut si vazut care e problema, daca crezi ca o rezolvi cu o setare sau un soft ceva, te inseli.

| seby4music a răspuns:

Daca nu se aprinde de unde sti ca e albastru? in fine si eu am un laptop ace extensa am led verde la butonul de pornire si functioneaza.probabil are un defect din fabrica sau asa e el...conteaza ca merge.

| Leo32 explică (pentru seby4music):

Stiu ca e albastru pentru ca am niste colegi care au la fel ca mine laptopul si e albastru si in plus se vede la lumina totusi ca e albastru un pic