| GabyCatalin a întrebat:

Acer aspire 5100.Cand il aprind ramane ecranul negru (black screen).Din cate am inteles este problema de la bios.Intrebarea mea este:cum reusesc sa resetez bios-ul sau sa instalez bios-ul de pe stick?

1 răspuns:
| MisterSprinkle a răspuns:

BIOS-ul la laptop-uri nu prea se reseteaza, te sfatuiesc sa il duci la service si sa nu incerci sa instalezi tu bios-ul. Daca face si cateva bipaituri e clar ca e de la bios dar daca incerci sa instalezi tu bios-ul, risti sa strici de tot laptop-ul.