| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpăr un laptop (pentru jocuri și photoshop). Am găsit ceva acceptabil. Acer Aspire 5820TG, procesor I5, placa video 1Gb, 4gb Ram, hdd 600 Gb, impecabil. Cam ce jocuri ar putea rula (mașini, simulare) GTA V va merge?

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Slab.
In gaming configuratia are nevoie de un PROCESOR GRAFIC performant.
Degeaba are 4GB VRAM daca procesorul grafic e foarte slab ( e ca un PC cu 4gb ram si procesor Pentium 4 ).

Spune ce buget ai.

| AlexDFY a răspuns:

E extrem de slab.

| ZetZ a răspuns:

Procesorul i5 e suficient pentru GTA 5 (am amd fx 6300 si il joc pe medium high) I5 e mai bun ca fx6300, placa video... minim 2gb ram si sa fie mai noua, recomand cel putin Nvidia geforce GTX 750, cat despre rami mai adauga 4... ce e sigur e sigur.

| tinuolaru1234 a răspuns (pentru ZetZ):

Mersi. Încă nu l-am luat. Dar cred ca mai aștept și poate iau unul nou