| Shoker a întrebat:

Am un Xbox 360 modat si am incercat sa scriu un dvd conform catorva tutoriale de pe Youtube. La inserarea dvd-ului, xboxul nu mi-l recunoaste (ca si cand nu ar avea dvd inauntru). Cu alte dvd-uri facute de altcineva functioneaza perfect. Am introdus dvd-uri functionele si pe cel stricat in laptop sa vad daca exista diferente intre fisiere si sunt identice.
Are importanta dvd-writer-ul?
(Am folosit un DVD-R LD si l-am scris cu dvd-writer-ul leptopului l-am scris la 2.4x si am testat inainte imaginea cu abgx360)

3 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

Daca e modat, nu e mai usor si mai eficient sa pui jocurile dorite pe un hdd extern si sa le joci asa?

| Shoker explică (pentru BogdanBz):

Stiu doar ca este modat dvd-writer-ul dar nu stiu daca asta a implicat si modarea software. In cazul asta poate rula jocuri si de pe unitati externe cum ar fi hardul extern sau stick-ul?

| BogdanBz a răspuns (pentru Shoker):

Pai softul se modeaza, nu o anumita componenta. cauta pe Youtube tutoriale despre jailbreak pentru xbox