| Kawjwkw a întrebat:

Am windows 10 si doresc sa bag windows 7 de pe sidiu dar cand dau sa booteze nu merge si imi porneste inapoi windows 10 cum il fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei sa il bagi pe un laptop sau pc nou nu recomand. Exista mari sanse sa nu fie drivere compatibile pentru 7 si vei fi fortat sa reinsatalezi 10.

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Pot fi n chestii de vina, precum :
1. Nu ai selectat mediul de boot corespunzator
2. Imaginea de pe "sidiu" e corupta.
3. Dispozitivul are protectie impotriva bootingului de pe dispozitive necunoscute.
4. CD-ul e zgariat
5. Imaginea de pe CD e formatata necorespunzator
6. BIOS-ul nu functioneaza ( foarte putin probabil ).
7. Modul de boot e setat pe UEFI iar sistemul necesita legacy ( se seteaza din BIOS ).
8. Incerci sa instalezi o varianta x64 sistem de operare pe o masina ce suporta doar x32.

Vezi tu... cu informatiile pe care ni le-ai dat nu putem sa rezolvam mare chestie. Incearca sa faci alt "sidiu".