| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema cu calculatorul nu vrea sa booteze cd-ul cu windows, cd-ul este bootabil! am setat din bios first boot : cd-rom, dar tot nu merge straight facePorneste normal sau uneori imi apare 'disk boot failure insert system disk and press enter ' Are cineva idee cum as putea rezolva problema? [Dauu funda]

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Auzi da' după ce alegi cd-rom ca first boot device dai save sau direct escape? laughing

| Radulescu_Maryus_1992 a răspuns (pentru Gizăz):

La mine orice modificari as face in bios nu ramAN SALVATE..deci nu pot sa modific nimic...dc?

| Vickyy a răspuns:

Buna. Daca nu merge sa il booteze atunci incearca sa faci asta cand umbli pe PC.Atunci bagi cd-ul si dai instalarea, si normal, ar fi trebuit sa ti-l ia si pe boot...Alta cauza ar mai fi daca ai copie de Windows luata de pe net, s-ar putea sa-i lipseasca ceva din setari, ceva vital si tu nu-ti dai seama. Daca nu, fa cum ti-am spus mai sus.

| greenmile00 a răspuns:

Incearca alt cd de windows, sigur cd-ul nu e bun, atata timp cat nu reusesti sa bootezi de pe el, asta daca ai facut toti pasii corecti. Daca ai setat first boot device sa fie cd-romul, cand bagi cd-ul de windows, mai intai o sa iti apara o linie in care iti cere sa apesi orice tasta pentru a boota de pe cd.

| GrimReaper_4607 a răspuns:

Grim.reaper159@yahoo.de poate te pot ajuta! sper

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei nu trebuie sa setezi cd rom, pentru ca atunci se va buta de pe floppy, trebuie sa dai la harware, pe acolo ceva de genu